Bezpieczeństwo podczas białego szaleństwa – jak o nie zadbać?

Jesteś miłośnikiem zimowego, białego szaleństwa na stoku? Bez względu na to, czy do Twojego serca trafiło narciarstwo, czy snowboarding, powinieneś trzymać się kilku stałych kroków zapewniających bezpieczeństwo. Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się, jakie są podstawowe sposoby na ochronę życia i zdrowia na stoku. Zadbaj o siebie i bliskich, by po powrocie zostały Wam jedynie dobre wspomnienia.

Na stok tylko z ubezpieczeniem narciarskim!

Pierwsza kwestia, o której powinieneś pamiętać, gdy wybierasz się na stok, to właściwe zabezpieczenie swoich interesów. Wybór odpowiedniego i kompleksowego ubezpieczenia narciarskiego gwarantuje szybką i adekwatną do problemu pomoc w przypadku różnych sytuacji: drobnego urazu, poważnego rozstroju zdrowia, konieczności podjęcia rehabilitacji, nagłego powrotu do kraju z uwagi na pogorszenie zdrowia, kradzieży bagażu, nieumyślnego uszkodzenia czyjegoś mienia.

Nie ma się co oszukiwać: podczas jazdy na nartach czy snowboardzie nie będziesz się ograniczał, zwalniał „na wszelki wypadek” ani marnował czasu. Na stoku liczy się dobra zabawa i korzystanie z cudownych chwil pełnymi garściami. Ponieważ dookoła Ciebie będzie wiele osób myślących tak samo, o wypadek nie trudno. Dlatego lepiej zabezpieczyć się wcześniej, wybierając polisę na narty. Przeczytaj o przykładowej: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-na-narty-francja/.

Na stok tylko z ubezpieczeniem narciarskim

Dobra widoczność na stoku to podstawa

Bezpieczeństwo na stoku w pierwszej kolejności zapewnią Ci jaskrawe, odblaskowe ubrania. Nie bez powodu odzież narciarska wykonywana jest w żywych, zdecydowanych kolorach: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym, różowym… Im lepiej jesteś widoczny na stoku, tym większa szansa, że bardziej zaawansowany narciarz zręcznie Cię wyminie. I odwrotnie: gdy zobaczysz, że ktoś jedzie szybko i „agresywnie”, usuniesz się na bok, by zjechać za nim.

Dobrym pomyłem jest korzystanie na stoku z odblasków. Rzepy można przyczepić do kurtki czy ocieplanych spodni. Obecnie sporo stoków dysponuje sztucznym oświetleniem, z uwagi na co warunki jazdy są doskonałe nawet wcześnie rano i późnym wieczorem, jednak po pierwsze: nie wszystkie, a po drugie: warunki jazdy mogą być kiepskie nie tylko z uwagi na porę dnia, ale i pogodę. Wykorzystaj jaskrawe barwy i odblaski, by dać o sobie znać innym sportowcom.

Dobra widoczność na stoku to podstawa

Alkohol zostaw na później

Zdecydowałeś się na całodzienne zjeżdżanie ze stoku? Nic Cię tak nie rozgrzeje, nic nie doda Ci takiej odwagi i nic nie wprowadzi Cię w tak radosny nastrój, jak kubek pysznego grzanego wina lub szklanka herbaty z rumem. To obowiązkowa pozycja w menu osób pełnoletnich… ale dopiero po ostatecznym zejściu ze stoku. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak działa alkohol. Spowalnia reakcje, tłumi strach, odbiera możliwość właściwej oceny sytuacji. Nie pozwól, by chwila słabości przy obiedzie kosztowała Ciebie lub inną osobę na stoku zdrowie, a może nawet życie.

Pamiętaj też, że nawet w przypadku posiadania ubezpieczenia narciarskiego, jeżeli spowodujesz wypadek pod wpływem alkoholu, pieniądze nie zostaną Ci wypłacone. Jeśli wyrządzisz nieumyślną krzywdę innemu narciarzowi, za jego leczenie czy nowy sprzęt sportowy zapłacisz sam.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here